T55J475M6R3C0500
DigiKeys produktnummer
718-2061-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-2061-1-ND - Remsbit (CT)
718-2061-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55J475M6R3C0500
Beskrivning
CAP TANT POLY 4.7UF 6.3V 0603
Tillverkarens standardleveranstid
53 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 0603 (metrisk 1608) 500mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T55J475M6R3C0500 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm vid 100kHz
Tillverkare
Vishay Sprague
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
0603 (metrisk 1608)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,063" x B 0,032" (1,60 x 0,80mm)
Kapacitans
4.7 µF
Höjd - monterad (max)
0,035" (0,90mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
J
Spänning - märkt
6.3 V