T55B107M6R3C0070 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | T55B107M6R3C0070 |
Beskrivning | CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1411 |
Tillverkarens standardleveranstid | 53 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 1411 (metrisk 3528) 70mOhm vid 100kHz |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | T55B107M6R3C0070 Modeller |
Kategori | ESR (Equivalent Series Resistance) 70mOhm vid 100kHz |
Tillverkare Vishay Sprague | Arbetstemperatur -55°C-105°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1411 (metrisk 3528) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm) |
Kapacitans 100 µF | Höjd - monterad (max) 0,083" (2,10mm) |
Tolerans ±20% | Tillverkarens storlekskod B |
Spänning - märkt 6.3 V | Egenskaper General Purpose |