T55A226M2R5C0180
DigiKeys produktnummer
3581-T55A226M2R5C0180TR-ND - Remsa och spole (TR)
3581-T55A226M2R5C0180CT-ND - Remsbit (CT)
3581-T55A226M2R5C0180DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55A226M2R5C0180
Beskrivning
CAP TANT POLY 22UF 2.5V 1206
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
22 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 2.5 V 1206 (metrisk 3216) 180mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T55A226M2R5C0180 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
180mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
22 µF
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
2.5 V