T55A107M6R3C0045
DigiKeys produktnummer
718-2149-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-2149-1-ND - Remsbit (CT)
718-2149-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55A107M6R3C0045
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 6.3V 1206
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 6.3 V 1206 (metrisk 3216) 45mOhm vid 100kHz
EDA-/CAD-modeller
T55A107M6R3C0045 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
45mOhm vid 100kHz
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
100 µF
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
6.3 V