T55A106M010C0500
DigiKeys produktnummer
718-1984-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1984-1-ND - Remsbit (CT)
718-1984-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T55A106M010C0500
Beskrivning
CAP TANT POLY 10UF 10V 1206
Tillverkarens standardleveranstid
33 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 10 V 1206 (metrisk 3216) 500mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T55A106M010C0500 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
500mOhm vid 100kHz
Tillverkare
Vishay Sprague
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
10 µF
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
10 V