T52M1107M035C0055
DigiKeys produktnummer
718-T52M1107M035C0055TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-T52M1107M035C0055CT-ND - Remsbit (CT)
718-T52M1107M035C0055DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T52M1107M035C0055
Beskrivning
CAP TANT POLY 100UF 35V 2924
Tillverkarens standardleveranstid
97 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Formgjuten Tantal - polymerkondensatorer 35 V 2924 (metrisk 7361) 55mOhm vid 100kHz
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T52M1107M035C0055 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
55mOhm vid 100kHz
Tillverkare
Vishay
Arbetstemperatur
-55°C-105°C
Serie
Livslängd @ temp.
2000tim vid 105°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2924 (metrisk 7361)
Kapacitans
100 µF
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,236" (7,30 x 6,00mm)
Tolerans
±20%
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Spänning - märkt
35 V