597D477X96R3E2T
DigiKeys produktnummer
718-1400-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1400-1-ND - Remsbit (CT)
718-1400-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
597D477X96R3E2T
Beskrivning
CAP TANT 470UF 10% 6.3V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
35 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
470 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 30mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
597D477X96R3E2T Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
30mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,299" x B 0,173" (7,60 x 4,40mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,173" (4,40mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
E
Spänning - märkt
6.3 V