595D107X0020R2T
DigiKeys produktnummer
718-595D107X0020R2TTR-ND - Remsa och spole (TR)
718-595D107X0020R2TCT-ND - Remsbit (CT)
718-595D107X0020R2TDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
595D107X0020R2T
Beskrivning
CAP TANT 100UF 20% 20V 2824
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
100 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 20 V 2824 (metrisk 7260) 140mOhm
EDA-/CAD-modeller
595D107X0020R2T Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2824 (metrisk 7260)
Storlek/dimension
L 0,283" x B 0,236" (7,20 x 6,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,148" (3,75mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
R
Spänning - märkt
20 V