595D107X0016D4T är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Sprague
I lager: 1 306
Datablad
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
100 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 16 V 2917 (metrisk 7343) 140mOhm
595D107X0016D4T
DigiKeys produktnummer
595D107X0016D4T-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
595D107X0016D4T
Beskrivning
CAP TANT 100UF 20% 16V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
13 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
595D107X0016D4T Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
140mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,169" (7,50 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
16 V