593D476X0016C2TE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 473
Datablad
Uppgradering
I lager: 549
Similar
I lager: 634
Direkt
KEMET
I lager: 1 864
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
I lager: 863
Similar
I lager: 463
47 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 2312 (metrisk 6032) 300mOhm
593D476X0016C2TE3
DigiKeys produktnummer
593D476X0016C2TE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
593D476X0016C2TE3
Beskrivning
CAP TANT 47UF 20% 16V 2312
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
593D476X0016C2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,79mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
16 V