593D106X9035D2TE3
DigiKeys produktnummer
718-1099-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1099-1-ND - Remsbit (CT)
718-1099-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
593D106X9035D2TE3
Beskrivning
CAP TANT 10UF 10% 35V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 2917 (metrisk 7343) 300mOhm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
593D106X9035D2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
300mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
35 V