593D106X9016A2TE3
DigiKeys produktnummer
718-593D106X9016A2TE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-593D106X9016A2TE3CT-ND - Remsbit (CT)
718-593D106X9016A2TE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
593D106X9016A2TE3
Beskrivning
CAP TANT 10UF 10% 16V 1206
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 16 V 1206 (metrisk 3216) 1,7Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
593D106X9016A2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,7Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
16 V