593D106X9010A2TE3
DigiKeys produktnummer
718-1969-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1969-1-ND - Remsbit (CT)
718-1969-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
593D106X9010A2TE3
Beskrivning
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 10 V 1206 (metrisk 3216) 2Ohm
EDA-/CAD-modeller
593D106X9010A2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
2Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
10 V