592W477X08R2C2T20H
DigiKeys produktnummer
718-592W477X08R2C2T20HTR-ND - Remsa och spole (TR)
718-592W477X08R2C2T20HCT-ND - Remsbit (CT)
718-592W477X08R2C2T20HDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
592W477X08R2C2T20H
Beskrivning
CAP TANT 470UF 20% 8.2V 2812
Detaljerad beskrivning
470 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 8.2 V 2812 (metrisk 7132) 100mOhm
EDA-/CAD-modeller
592W477X08R2C2T20H Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
100mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2812 (metrisk 7132)
Storlek/dimension
L 0,280" x B 0,126" (7,10 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,079" (2,00mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
8.2 V