591D157X96R3D2T15H är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
150 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 6.3 V 2917 (metrisk 7343) 120mOhm
591D157X96R3D2T15H
DigiKeys produktnummer
591D157X96R3D2T15H-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
591D157X96R3D2T15H
Beskrivning
CAP TANT 150UF 10% 6.3V 2917
Tillverkarens standardleveranstid
25 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Datablad
EDA-/CAD-modeller
591D157X96R3D2T15H Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
120mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,295" x B 0,169" (7,50 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,059" (1,50mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
6.3 V