510DX476M063CC2D är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 180
Datablad
Parametrisk ekvivalent
KYOCERA AVX
I lager: 187
Datablad
Nichicon
I lager: 1 299
Nichicon
I lager: 4 649
I lager: 609
47 µF 63 V Elektrolytkondensatorer, aluminium Radial, kapslad 1,975Ohm vid 120 Hz 2000tim vid 125°C
510DX476M063CC2D
DigiKeys produktnummer
510DX476M063CC2D-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
510DX476M063CC2D
Beskrivning
CAP ALUM 47UF 20% 63V RADIAL TH
Tillverkarens standardleveranstid
30 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
Kategori
Polarisering
Polär
Tillv.
Tillämpningar
Serie
Rippelström @ låg frekvens
231 mA @ 120 Hz
Förpackning
Bulk
Rippelström @ hög frekvens
404 mA @ 40 kHz
Artikelstatus
Aktiv
Impedans
578 mOhms
Kapacitans
Ledaravstånd
0,197" (5,00mm)
Tolerans
±20%
Storlek/dimension
0,394" diam. (10,00mm)
Spänning - märkt
63 V
Höjd - monterad (max)
0,630" (16,00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,975Ohm vid 120 Hz
Monteringstyp
Livslängd @ temp.
2000tim vid 125°C
Inkapsling/låda
Radial, kapslad
Arbetstemperatur
-40°C-125°C