293D685X0010B2TE3 är slut i lager och kan restnoteras.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 1 510
Datablad
Direkt
KEMET
I lager: 0
Datablad
Direkt
KYOCERA AVX
I lager: 948
Uppgradering
KEMET
Similar
Similar
KYOCERA AVX
6.8 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 10 V 1411 (metrisk 3528) 2,9Ohm
293D685X0010B2TE3
DigiKeys produktnummer
718-293D685X0010B2TE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-293D685X0010B2TE3CT-ND - Remsbit (CT)
718-293D685X0010B2TE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D685X0010B2TE3
Beskrivning
CAP TANT 6.8UF 20% 10V 1411
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
293D685X0010B2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
2,9Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,11mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
10 V