293D476X96R3B2TE3
DigiKeys produktnummer
718-1154-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1154-1-ND - Remsbit (CT)
718-1154-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D476X96R3B2TE3
Beskrivning
CAP TANT 47UF 10% 6.3V 1411
Detaljerad beskrivning
47 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 1411 (metrisk 3528) 1,9Ohm
EDA-/CAD-modeller
293D476X96R3B2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
1,9Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1411 (metrisk 3528)
Storlek/dimension
L 0,138" x B 0,110" (3,50 x 2,80mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,083" (2,11mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
B
Spänning - märkt
6.3 V