293D225X9050C2TE3
DigiKeys produktnummer
718-293D225X9050C2TE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-293D225X9050C2TE3CT-ND - Remsbit (CT)
718-293D225X9050C2TE3DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D225X9050C2TE3
Beskrivning
CAP TANT 2.2UF 10% 50V 2312
Detaljerad beskrivning
2.2 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V 2312 (metrisk 6032) 2,9Ohm
EDA-/CAD-modeller
293D225X9050C2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
2,9Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
2312 (metrisk 6032)
Storlek/dimension
L 0,236" x B 0,126" (6,00 x 3,20mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,110" (2,79mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
50 V