293D224X5035A2TE3
DigiKeys produktnummer
293D224X5035A2TE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D224X5035A2TE3
Beskrivning
CAP TANT 0.22UF 5% 35V 1206
Tillverkarens standardleveranstid
31 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.22 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V 1206 (metrisk 3216) 15Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
293D224X5035A2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
15Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Ytmontering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±5%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
35 V