293D156X0010A2TE3 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Uppgradering
Vishay Sprague
I lager: 3 779
Datablad
Similar
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Similar
Direkt
KEMET
Direkt
KYOCERA AVX
KYOCERA AVX
15 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 10 V 1206 (metrisk 3216) 2,9Ohm
293D156X0010A2TE3
DigiKeys produktnummer
293D156X0010A2TE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D156X0010A2TE3
Beskrivning
CAP TANT 15UF 20% 10V 1206
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
293D156X0010A2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
2,9Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
10 V