293D107X9010D2TE3
DigiKeys produktnummer
718-1056-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1056-1-ND - Remsbit (CT)
718-1056-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D107X9010D2TE3
Beskrivning
CAP TANT 100UF 10% 10V 2917
Detaljerad beskrivning
100 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 10 V 2917 (metrisk 7343) 600mOhm
EDA-/CAD-modeller
293D107X9010D2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
600mOhm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Inkapsling/låda
2917 (metrisk 7343)
Storlek/dimension
L 0,287" x B 0,169" (7,30 x 4,30mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,122" (3,10mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
D
Spänning - märkt
10 V