293D106X06R3A2TE3
DigiKeys produktnummer
718-1934-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1934-1-ND - Remsbit (CT)
718-1934-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D106X06R3A2TE3
Beskrivning
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 1206 (metrisk 3216) 3,4Ohm
EDA-/CAD-modeller
293D106X06R3A2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
3,4Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Inkapsling/låda
1206 (metrisk 3216)
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±20%
Tillverkarens storlekskod
A
Spänning - märkt
6.3 V