293D106X06R3A2TE3 | |
|---|---|
Tillverkare | |
Tillverkarens produktnummer | 293D106X06R3A2TE3 |
Beskrivning | CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206 |
Tillverkarens standardleveranstid | 31 veckor |
Kundreferens | |
Detaljerad beskrivning | 10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 6.3 V 1206 (metrisk 3216) 3,4Ohm |
Datablad | Datablad |
EDA-/CAD-modeller | 293D106X06R3A2TE3 Modeller |
Kategori | ESR (Equivalent Series Resistance) 3,4Ohm |
Tillv. | Arbetstemperatur -55°C-125°C |
Serie | Monteringstyp Ytmontering |
Förpackning Remsa och spole (TR) Remsbit (CT) Digi-Reel® | Inkapsling/låda 1206 (metrisk 3216) |
Artikelstatus Aktiv | Storlek/dimension L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm) |
Kapacitans | Höjd - monterad (max) 0,071" (1,80mm) |
Tolerans ±20% | Tillverkarens storlekskod A |
Spänning - märkt 6.3 V | Egenskaper General Purpose |