293D105X0020A2TE3
DigiKeys produktnummer
718-1954-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1954-1-ND - Remsbit (CT)
718-1954-6-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
293D105X0020A2TE3
Beskrivning
CAP TANT 1UF 20% 20V 1206
Detaljerad beskrivning
1 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V 1206 (metrisk 3216) 8,4Ohm
EDA-/CAD-modeller
293D105X0020A2TE3 Modeller
Kategori
ESR (Equivalent Series Resistance)
8,4Ohm
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Storlek/dimension
L 0,126" x B 0,063" (3,20 x 1,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,071" (1,80mm)
Tolerans
±20%
Spänning - märkt
20 V