199D475X96R3AXV1
DigiKeys produktnummer
199D475X96R3AXV1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
199D475X96R3AXV1
Beskrivning
CAP TANT 4.7UF 10% 6.3V RADIAL
Detaljerad beskrivning
4.7 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 6.3 V Radial
EDA-/CAD-modeller
199D475X96R3AXV1 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
0,173" diam. (4,40mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,340" (8,64mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Spänning - märkt
6.3 V