199D227X06R3E6V1
DigiKeys produktnummer
199D227X06R3E6V1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
199D227X06R3E6V1
Beskrivning
CAP TANT 220UF 20% 6.3V RADIAL
Detaljerad beskrivning
220 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 6.3 V Radial
EDA-/CAD-modeller
199D227X06R3E6V1 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Storlek/dimension
0,339" diam. (8,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,591" (15,00mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Spänning - märkt
6.3 V