199D225X5020AXV1E3
DigiKeys produktnummer
199D225X5020AXV1E3-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
199D225X5020AXV1E3
Beskrivning
CAP TANT 2.2UF 5% 20V RADIAL
Detaljerad beskrivning
2.2 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 20 V Radial
EDA-/CAD-modeller
199D225X5020AXV1E3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
0,173" diam. (4,40mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,340" (8,64mm)
Tolerans
±5%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Spänning - märkt
20 V