199D225X0035B1V1
DigiKeys produktnummer
199D225X0035B1V1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
199D225X0035B1V1
Beskrivning
CAP TANT 2.2UF 20% 35V RADIAL
Detaljerad beskrivning
2.2 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 35 V Radial
EDA-/CAD-modeller
199D225X0035B1V1 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
0,197" diam. (5,00mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,300" (7,62mm)
Tolerans
±20%
Ledaravstånd
0,100" (2,54mm)
Spänning - märkt
35 V