199D156X9016CYV1
DigiKeys produktnummer
199D156X9016CYV1-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
199D156X9016CYV1
Beskrivning
CAP TANT 15UF 10% 16V RADIAL
Detaljerad beskrivning
15 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 16 V Radial
EDA-/CAD-modeller
199D156X9016CYV1 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-85°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Förpackning
Bulk
Storlek/dimension
0,217" diam. (5,50mm)
Kapacitans
Ledaravstånd
0,125" (3,18mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
16 V