199D107X9020F6V1E3
DigiKeys produktnummer
718-1165-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
199D107X9020F6V1E3
Beskrivning
CAP TANT 100UF 10% 20V RADIAL
Detaljerad beskrivning
100 µF Konformt ytskikt Tantalkondensatorer 20 V Radial
EDA-/CAD-modeller
199D107X9020F6V1E3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Tillv.
Livslängd @ temp.
1000tim vid 85°C
Storlek/dimension
0,378" diam. (9,60mm)
Kapacitans
Höjd - monterad (max)
0,748" (19,00mm)
Tolerans
±10%
Ledaravstånd
0,200" (5,08mm)
Spänning - märkt
20 V