173D566X9020YW är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Direkt
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
Similar
Vishay Sprague
I lager: 0
Datablad
56 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V Axiell
173D566X9020YW
DigiKeys produktnummer
173D566X9020YW-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D566X9020YW
Beskrivning
CAP TANT 56UF 10% 20V AXIAL
Detaljerad beskrivning
EDA-/CAD-modeller
173D566X9020YW Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
Diam. 0,280" x L 0,550" (7,11 x 13,97mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
Y
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
20 V