173D564X5020UWE3
DigiKeys produktnummer
173D564X5020UWE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D564X5020UWE3
Beskrivning
CAP TANT 0.56UF 5% 20V AXIAL
Detaljerad beskrivning
0.56 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
173D564X5020UWE3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Storlek/dimension
Diam. 0,095" x L 0,260" (2,41 x 6,60mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
U
Tolerans
±5%
Spänning - märkt
20 V