173D476X9035YWE3
DigiKeys produktnummer
718-1427-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1427-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D476X9035YWE3
Beskrivning
CAP TANT 47UF 10% 35V AXIAL
Detaljerad beskrivning
47 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 35 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
173D476X9035YWE3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
Diam. 0,280" x L 0,550" (7,11 x 13,97mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
Y
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
35 V