173D474X9050VE3
DigiKeys produktnummer
718-173D474X9050VE3CT-ND - Remsbit (CT)
718-173D474X9050VE3TB-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D474X9050VE3
Beskrivning
CAP TANT 0.47UF 10% 50V AXIAL
Detaljerad beskrivning
0.47 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
173D474X9050VE3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsbit (CT)
Remsa och låda (TB)
Storlek/dimension
Diam. 0,110" x L 0,290" (2,79 x 7,37mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
V
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
50 V