173D226X9020XWE3
DigiKeys produktnummer
718-1437-2-ND - Remsa och spole (TR)
718-1437-1-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D226X9020XWE3
Beskrivning
CAP TANT 22UF 10% 20V AXIAL
Detaljerad beskrivning
22 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
173D226X9020XWE3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,420" (4,57 x 10,67mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
X
Tolerans
±10%
Spänning - märkt
20 V