173D106X5020WWE3
DigiKeys produktnummer
173D106X5020WWE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D106X5020WWE3
Beskrivning
CAP TANT 10UF 5% 20V AXIAL
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
173D106X5020WWE3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,345" (4,57 x 8,76mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
W
Tolerans
±5%
Spänning - märkt
20 V