173D106X5020WE3
DigiKeys produktnummer
718-173D106X5020WE3TR-ND - Remsa och spole (TR)
718-173D106X5020WE3CT-ND - Remsbit (CT)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D106X5020WE3
Beskrivning
CAP TANT 10UF 5% 20V AXIAL
Detaljerad beskrivning
10 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 20 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
173D106X5020WE3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Storlek/dimension
Diam. 0,180" x L 0,345" (4,57 x 8,76mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
W
Tolerans
±5%
Spänning - märkt
20 V