173D105X5050VWE3
DigiKeys produktnummer
173D105X5050VWE3-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D105X5050VWE3
Beskrivning
CAP TANT 1UF 5% 50V AXIAL
Detaljerad beskrivning
1 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V Axiell
EDA-/CAD-modeller
173D105X5050VWE3 Modeller
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Storlek/dimension
Diam. 0,110" x L 0,290" (2,79 x 7,37mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
V
Tolerans
±5%
Spänning - märkt
50 V