173D104X5050UE3
DigiKeys produktnummer
173D104X5050UE3-ND - Remsa och låda (TB)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
173D104X5050UE3
Beskrivning
CAP TANT 0.1UF 5% 50V AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
43 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
0.1 µF Formgjuten Tantalkondensatorer 50 V Axiell
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
173D104X5050UE3 Modeller
Kategori
Typ
Formgjuten
Tillv.
Arbetstemperatur
-55°C-125°C
Serie
Monteringstyp
Genomgående hål
Förpackning
Remsa och låda (TB)
Inkapsling/låda
Axiell
Artikelstatus
Aktiv
Storlek/dimension
Diam. 0,095" x L 0,260" (2,41 x 6,60mm)
Kapacitans
Tillverkarens storlekskod
U
Tolerans
±5%
Egenskaper
General Purpose
Spänning - märkt
50 V