135D825X9060C6
DigiKeys produktnummer
135D825X9060C6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
135D825X9060C6
Beskrivning
CAP TANT 8.2UF 10% 60V AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
8.2 µF Hermetiskt förseglad Tantalkondensatorer 60 V Axiell 6,6Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
135D825X9060C6 Modeller
Kategori
Typ
Hermetiskt förseglad
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
6,6Ohm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Förpackning
Tråg
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Axiell
Kapacitans
Storlek/dimension
Diam. 0,203" x L 0,453" (5,16 x 11,51mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
C
Spänning - märkt
60 V