135D436X9100T6
DigiKeys produktnummer
135D436X9100T6-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
135D436X9100T6
Beskrivning
CAP TANT 43UF 10% 100V AXIAL
Tillverkarens standardleveranstid
27 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
43 µF Hermetiskt förseglad Tantalkondensatorer 100 V Axiell 2,6Ohm
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
135D436X9100T6 Modeller
Kategori
Typ
Hermetiskt förseglad
Tillv.
ESR (Equivalent Series Resistance)
2,6Ohm
Serie
Arbetstemperatur
-55°C-200°C
Förpackning
Tråg
Monteringstyp
Genomgående hål
Artikelstatus
Aktiv
Inkapsling/låda
Axiell
Kapacitans
Storlek/dimension
Diam. 0,390" x L 0,766" (9,91 x 19,46mm)
Tolerans
±10%
Tillverkarens storlekskod
T
Spänning - märkt
100 V