132B20103
DigiKeys produktnummer
132B20103-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
132B20103
Beskrivning
POT 10K OHM 2.75W WIREWOUND LIN
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10k Ohm 1 sektion Linjär Panelfäste Potentiometer Inga 1.0 Varv Trådlindad 2,75W Lödtorn
Kategori
Justeringstyp
Användardefinierat
Tillverkare
Vishay Spectrol
Temperaturkoefficient
±20ppm/°C
Serie
Rotation
340°
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Trådlindad
Artikelstatus
Aktiv
Termineringstyp
Lödtorn
Resistans (Ohm)
10k
Styrdonstyp
Slitsat
Tolerans
±3%
Styrdonslängd
0,875" (22,23mm)
Effekt (Watt)
2,75W
Styrdonsdiameter
0,2497" (6,34mm)
Inbyggd brytare
Inga
Bussningsgänga
3/8-32
Antal varv
1.0
Monteringstyp
Panelfäste
Avsmalning
Linjär
Storlek - kropp
Rund - 1,312" diam. (33,32mm)