TSM4YL203KR05
DigiKeys produktnummer
716-TSM4YL203KR05TR-ND - Remsa och spole (TR)
716-TSM4YL203KR05CT-ND - Remsbit (CT)
716-TSM4YL203KR05DKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TSM4YL203KR05
Beskrivning
TRIMMER 20K OHM 0.25W J LEAD TOP
Tillverkarens standardleveranstid
16 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
20 kOhms 0,25W, 1/4W J ledare Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 11.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Vishay Sfernice
Antal varv
11.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
20 kOhms
Termineringstyp
J ledare
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Kvadrat - Yta 0,197" x 0,197" (5,00mm x 5,00mm)
Tolerans
±10%