TS7Y253KR32 är tillgänglig för köp men finns normalt inte i lager.
Tillgängliga ersättningsprodukter:
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 0
Datablad
Parametrisk ekvivalent
Bourns Inc.
I lager: 3 399
Datablad
25 kOhms 0,5W, 1/2W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
TS7Y253KR32
DigiKeys produktnummer
716-TS7Y253KR32TR-ND - Remsa och spole (TR)
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS7Y253KR32
Beskrivning
TS7 Y 25K 10% TR E3
Detaljerad beskrivning
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Resistans
25 kOhms
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,277" x 0,264" (7,04mm x 6,70mm)
Tolerans
±10%