TS7Y204KR32
DigiKeys produktnummer
716-TS7Y204KR32-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS7Y204KR32
Beskrivning
TS7 Y 200K 10% TR E3
Detaljerad beskrivning
200 kOhms 0,45W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Förpackning
Bulk
Resistans
200 kOhms
Effekt (Watt)
0,45W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,277" x 0,264" (7,04mm x 6,70mm)
Tolerans
±10%