TS7Y201KR32
DigiKeys produktnummer
716-TS7Y201KR32-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS7Y201KR32
Beskrivning
TS7 Y 200U 10% TR E3
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
200 Ohms 0,5W, 1/2W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Toppjustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Vishay Sfernice
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Bulk
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
200 Ohms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,277" x 0,264" (7,04mm x 6,70mm)
Tolerans
±10%