TS63Y102KR10
DigiKeys produktnummer
TS63Y-1.0KTR-ND - Remsa och spole (TR)
TS63Y-1.0KCT-ND - Remsbit (CT)
TS63Y-1.0KDKR-ND - Digi-Reel®
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
TS63Y102KR10
Beskrivning
TRIMMER 1K OHM 0.25W GW TOP ADJ
Tillverkarens standardleveranstid
21 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
1 kOhms 0,25W, 1/4W Måsvinge Ytmontering Trimpotentiometer Cermet 15.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
TS63Y102KR10 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Vishay Sfernice
Antal varv
15.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Remsa och spole (TR)
Remsbit (CT)
Digi-Reel®
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Ytmontering
Resistans
1 kOhms
Termineringstyp
Måsvinge
Effekt (Watt)
0,25W, 1/4W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,270" x 0,197" (6,85mm x 5,00mm)
Tolerans
±10%