T93YA504KT20
DigiKeys produktnummer
T93YA-500K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T93YA504KT20
Beskrivning
TRIMMER 500K OHM 0.5W PC PIN TOP
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
500 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 21.0 Varv Toppjustering
Datablad
 Datablad
EDA-/CAD-modeller
T93YA504KT20 Modeller
Produktattribut
Hitta liknande produkter
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Vishay Sfernice
Antal varv
21.0
Serie
Justeringstyp
Toppjustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
500 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,382" x 0,197" (9,70mm x 5,00mm)
Tolerans
±10%