T73XX103KT20
DigiKeys produktnummer
T73XX-10K-ND
Tillverkare
Tillverkarens produktnummer
T73XX103KT20
Beskrivning
TRIMMER 10K OHM 0.5W PC PIN SIDE
Tillverkarens standardleveranstid
15 veckor
Kundreferens
Detaljerad beskrivning
10 kOhms 0,5W, 1/2W PC-stift Genomgående hål Trimpotentiometer Cermet 1.0 Varv Sidojustering
Kategori
Temperaturkoefficient
±100ppm/°C
Tillverkare
Vishay Sfernice
Antal varv
1.0
Serie
Justeringstyp
Sidojustering
Förpackning
Rör
Resistiva material
Cermet
Artikelstatus
Aktiv
Monteringstyp
Genomgående hål
Resistans
10 kOhms
Termineringstyp
PC-stift
Effekt (Watt)
0,5W, 1/2W
Storlek/dimension
Rektangulär - Yta 0,276" x 0,260" (7,00mm x 6,60mm)
Tolerans
±10%